KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 4947343
nr 494 7343
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, Stadshuset, Hällgren, 44 x 55 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 november 2007
kl 16:45:54
5/11 00:11:33